top of page

O mne

fotoAl.jpg

ak Vás to zaujíma, tak pár momentov z mojej kariéry

Mgr. Alfréd Šmatlánek Šikula ​

 

Používam aj meno po matke - Šikulová, aby som jej prejavil vďaku, že ma priviedla na tento svet

Som:

- člen Realitnej únie Slovenska

- člen Slovenského syndikátu novinárov a Medzinárodnej federácie novinárov

- majiteľ - konateľ spoločnosti Štúdio ALFRÉD s.r.o.

- maklér v Osiris Reality Bratislava ​

- vyštudoval som FTVŠ UK v Bratislave

Ak máte chuť čítať blabla prečo som fotograf a produkujem digitálne produkty, tak nech sa páči:

 

K fotografii ma priviedol šport, urobil som pár dobrých vecí v realitnom biznise a momentálne sa venujem prestavbe môjho duševného nastavenia na nové výzvy.

Za vrchol kariéry športového fotografa považujem január 2020, keď som za jeden mesiac absolvoval: Ako akreditovaný fotograf/novinár pre agentúru ALAMY: ​

1/ Vo švajčiarskom Lausanne - zimné olympijské hry mládeže.

2/ Svetový pohár Snow Polo v Kitzbuhel.

3/ Svetový pohár v snowboarding - Slope Style v Seisser Alm, Taliansko.

 

Ako fotograf pôsobím od 2005 (Kanada, Toronto - Alamy stock photography). V oblasti realitnej fotografie som začal pracovať po 8 ročnom pôsobení v Kanade, vrátení sa do EU a podpísaní zmluvy s talianskou spoločnosťou z Milána - BOOM Image Studio SPA. Počas posledných rokov života a práce v Taliansku som pracoval pre rôzne talianske, nemecké a rakúske agentúry, pre ktoré som fotil luxusné nehnuteľnosti, wellness centrá, kaderníctva či kozmetické salóny. V posledných rokoch som intenzívne pracoval na zdokonaľovaní sa vo výrobe virtuálnych prehliadok, čoho výsledkom bola objednávka od singapurského klienta na fotenie 3D fotografií v štyroch nemeckých mestách a niekoľkomesačná práca pre jeden z najznámejších 3D portálov v sveta - 3DVista. Tento subjekt už ale v súčasnosti nie je aktuálny. Hovorím plynule po anglicky, dobre po taliansky a po nemecky. Moja výbava: fotoaparát Sony Alpha A7MlV – 33Mp full frame fotografia a 4k 60p video, mám objektívy - Sony Zeiss FE 16-35 mm f4, Sony FE 24-105 mm f4 G OSS, Sony FE 24 mm f2,8 G, Sony FE 70-200 mm f4 G OSS ​, Feyiutech kamerový stabilizátor, 4K 30p Monitor LG UltraGear 34" QuadHD UltraWide 21:9 LED NanoIPS, profesionálny softvér na fotografie a video na úpravu a spracovanie fotografií a videí. Používam platenú licenciu na hudbu na pozadí mojich videí. Artcise statív. Stabilizátor DJI OM 4 SE na výrobu vizuálnych produktov s mobilným telefónom. Mobilný telefón Xiaomi 11T Pro - 108Mp, 8k video 30p, 4k 60p video

Our Story

Every website has a story, and your visitors want to hear yours. This space is a great opportunity to give a full background on who you are, what your team does, and what your site has to offer. Double click on the text box to start editing your content and make sure to add all the relevant details you want site visitors to know.

If you’re a business, talk about how you started and share your professional journey. Explain your core values, your commitment to customers, and how you stand out from the crowd. Add a photo, gallery, or video for even more engagement.

Meet The Team

Our Clients

bottom of page